עו"ס – הגר אפרת אמיר

עו"ס משפחה ומרכזת טיפול באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים (ביניהן- מוגבלות שכלית התפתחותית, נכויות נפשיות,  פיסיות וחושיות, אוטיסטים), על כל רצף הגילאים.

בנוסף משמשת כפקידת סעד, העוסקת בנושא אפוטרופסות לחסרי ישע והתערבויות במסגרת החוק על מנת להגן על שלומם של אנשים חסרי ישע (כהגדרת החוק) וזכויותיהם.

כ-CASE MANGER (מנהלת התיק) העו"ס מאגדת את כלל השירותים עבור האדם, מתאימה, מפנה ועוקבת אחר ההשתלבות.

העו"ס נפגשת באופן אישי עם הלקוחות ועם המשפחות ומלווה את צוותי העבודה הישירים של האנשים בכלל המסגרות. כלומר, מסתכלת במבט על , על כלל צרכי הלקוח ובהתאם לכך, בונה תוכנית טיפול, תוך שימוש ואף פיתוח, שירותים מותאמים.

לאחרונה, יצא לדרך פרויקט קהילתי של הקמת מערך דיור בחצור "הבית בכרמים" עבור בוגרים בעלי צרכים מיוחדים בתפקוד גבוה.  כיום  משמשת כאיש הקשר והטיפול מול המערך.

הפרויקט הוקם בשיתוף עם עמותת ה.ל.ה מקרית שמונה, אשר השקיעה את הכספים וצוותי הטיפול. כיום מתגוררים בדירה ארבעה דיירים ולא ניתן לקלוט בשלב זה דיירים נוספים. ייתכן ובעתיד, בהתאם לביקוש, תבחן האפשרות לפתוח דירה נוספת.

בוגרים (21+) מקבלים ליווי בשילוב בשוק העבודה, אנו מפנים לרוב לעמותת "כוכב הצפון" אשר עושים עבודה נהדרת עם הלקוחות ומעניקים להם רצף תעסוקתי תעסוקה מוגנת, תעסוקה נתמכת בשוק הפתוח (מפעלים, חנויות, גני ילדים, מטבח, מכבסה ועוד ועוד) והרכבת חליפה מותאמת לאדם, עם המון יצירתיות ורגישות יש לומר.  קיים מפעל מוגן באזור התעשייה צח"ר ובקרוב יפתח מאר"ג בצומת כוח.

בנוסף, קיימים פרויקטים עבור צעירים שסיימו בית הספר, כגון שירות לאומי במסלול מיועד ומותאם ושירות צבאי במגוון מסלולים ובהתאם לתפקוד.

בשעות אחה"צ פועל מועדון פנאי ותרבות של משרד הרווחה  "מועדון רעים", בו מבקרים חברים קבועים הן מחצור מהן מהאזור (צפת, מחניים). במועדון פועלים רכזת תחום צרכים מיוחדים, מדריכות, ש"ש וסטודנטים לעו"ס וחינוך מיוחד על בסיס התנדבותי.  החברים במועדון חשים אותו כבית עבורם ונהנים שם מפעילויות חברתיות וקהילתיות מגוונות, חוגים, שיחות, ליווי אישי ובניית התערבויות אישיות. קיים דגש חזק  על אינטגרציה עם החברה הכללית.